22 Mayıs 2013 Çarşamba

Personel Eleman Memur Alımı İş Başvurusu 2013


9 Mayıs 2013 Perşembe

Personel Eleman Memur Alımı 2013

SSK Gün Sayısı Sorgulama

Sözleşmeli Emniyet Bekçisi Alımı

Kırklareli Belediyesi Personel Alımı 2013

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Memur Alımı 2013

TSK çok sayıda personel alacak!

2013 işkur Elektrik-Elektronik Teknisyeni alımı

Emirates İş Başvurusu Personel Alımı 2013

CarrefourSA Engelli ve Özürlü Eleman Alımı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Personel Alımı Sivil Memur Alımı 2013

Fritolay İş Başvurusu 2013

8 Mayıs 2013 Çarşamba

Çanakkale Belediyesi Personel Alımı

Çanakkale Belediyesi’ne iş başvurusu yapmak için sayfamızdan Çanakkale Belediye’sinin tarihçesini inceleyin, devamında Çanakkale Belediyesi Personel ilanları ve Çanakkale Belediyesi İşçi Alımı haberlerine ait linki bulabilirsiniz.İnsanlık tarihinde büyük önem taşıyan Türkiye’nin kuzeybatısında; Avrupa ve Asya kıtalarını birbirinden ayıran ve kendi adını taşıyan Boğaz’ın iki yanına kurulmuş benzersiz coğrafyası, binlerce yıllık tarihi zenginliği, kültürlerinde barındırarak efsanelere ve mitolojiye ev sahipliği yapmış Türkiye’nin ve Dünya’nın nadide illerinden biridir Çanakkale .

Çanakkale’nin doğusunda ve güneydoğusunda Balıkesir, batısında Ege Denizi, kuzeybatısında Edirne, kuzeyinde Tekirdağ ve Marmara Denizi bulunmaktadır. Eski çağlarda HELLESPONTOS ve DARDANEL olarak anılan Çanakkale M.Ö. 3200 lerden beri yerleşim alanı niteliğini korumuştur. Boğazın en dar yerinde Fatih Sultan Mehmet döneminde Rumeli yakasında Sestos dolaylarında Kilitbahir, Anadolu yakasında Abydos dolaylarında Sultaniye (Kale-i Sultaniye)ya da Çanak Kalesi adı ile anılan kaleler yaptırılmıştır. Bugünkü Çanakkale İli adını Anadolu Yakasındaki Çanak Kalesinden almıştır. Bugün bu kale Çimenlik adı ile anılmaktadır.

Ege ve Marmara Bölgesinde toprakları bulunan ilin yüzölçümü 9737 kilometrekare, kıyı uzunluğu 671 kilometredir. Kıyı uzunluğu ile ülkemizin Muğla’dan sonra ikinci ili olma özelliğini taşımaktadır. 1897 Yılında İtalyan tüccar ve konsolosu Emily Vitalis tarafından yaptırılmış kentin simgelerinden biri olan Saat Kulesi vardır. İskelenin yakınındadır. Ayvalık taşından yapılmış olan kulenin dört cephesinde de saat vardır. Kentin bir diğer simgeside olan Çanakkale Türküsünde adı geçen 1889 yılında Abdülhamit döneminde İlia Halyo tarafından yaptırılan Aynalı Çarşıdır. Çarşı hakkında pek çok şey öykülendirilir.

Erken Bronz Döneminden bu yana önemli bir yerleşim merkezi olan Çanakkale; Çanakkale Boğazı sayesinde Anadolu ile Avrupa ve Akdeniz ile Karadeniz arasındaki bağlantıyı sağlayan iki doğal boğazdan biridir. Boğaz 65 km. (35 mil) uzunluğunda genişliği 1 km ile 6 km (0.75 – 4 mil) arasında değişir. Ortalama derinliği 100 metre (328 ft.) civarındadır.

Çanakkale iklimi Konumu gereği Akdeniz ve Karadeniz iklimi arasında bir geçiş gösterir.

Çanakkale kent gezisine Çimenlik Kalesinden başlanarak Aynalı Çarşı, Havra, çarşı Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Halk Bahçesi, Kordon, Yalı Caddesi gibi yer ve mekanlarda dolaşılabilir.

Bol balık veren temiz sahilleri ve Helenik Mitoloji ile Türkmen efsanelerinin birbirine karıştığı; Zeus’un Troia Savaşları’nı izleyip müdahale ettiği Kaz Dağlar (İda) ; Türkiye’nin en büyük adası Gökçeada (İmroz) ve turizm merkezi Bozcaada (Tenedos) ile bir deniz ve turizm merkezidir. Üniversitesi, turizme hizmet veren nitelikli otelleri, Ege mutfak kültürünün özel lezzetleri ile günümüzde de günlük yaşamın kolay olduğu bir cennettir Çanakkale.

  İzmir yolu üzerinde Çanakkale’nin en eski yerleşim izlerini barındıran dünyada bilinen en eski Tümülüslerden Dardanos Tümülüsü, Boğazın Anadolu yakasında, Çanakkale’ye 5 km uzaklıktaki Nara Kalesi, Çanakkale Deniz Savaşları sırasında büyük cesaret gösteren ve şehit olan Dardanos bataryası komutanı Üsteğmen Hasan ve Teğmen Mevsuf’un anısına yapılmış Hasan Mevsuf Şehitliği, İzmir çıkışında Çanakkale Boğazı kıyısında ve Çanakkale’nin sayfiyesi Kepez ve Kepezaltı, Kent Merkezine 14 km uzaklıkta Boğazın temiz sularında bir tatil merkezi Güzelyalı sahili Çanakkale’nin mutlaka gezilip görülmesi gereken tarihi kültürel ve turistik yerleridir. Dünya arkeoloji literatürünün önemli mekanlarından olan Troia, Nrandria, Alexandria Troas, Assos, Chryse, Lamsokos, Çanakkale il sınırı içindedir.

7 Mayıs 2013 Salı

Vergi Denetim Kurumu 5 bin Vergi Müfettişi alacak

Vergi Denetim Kurumu 5 bin Vergi Müfettişi alacak ; 2013 memur alımı, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı (VDK), Ondukuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde ‘Geleceğin Türkiye’sinde Vergi Müfettişi Olarak Yer Alın Kariyer Yapın’ konulu konferans düzenledi.
Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı (VDK), Ondukuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde ‘Geleceğin Türkiye’sinde Vergi Müfettişi Olarak Yer Alın Kariyer Yapın’ konulu konferans düzenledi.
Konferansa Vergi Denetim Kurulu Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanı Halil Pak, dekanlar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Konferansa konuşmacı olarak katılan vergi müfettişleri Nilgün Mumyakmaz ve İskender Belgüzar, vergi denetim kurulu ve vergi müfettişliği hakkında öğrencilere bilgi verdi.
Konferansın açılış konuşmasını yapan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Yüksel, iki sene içinde 5 bin vergi müfettişi atanacağı müjdesini verdi. Dekan Prof. Dr. Yüksel, “Bu sürpriz bir gelişme, çünkü yılda 2 ya da 3 vergi müfettişi alınırken bu sayının iki sene içinde 5 bin gibi bir rakamı bulması oldukça şaşırtıcı. Bu elbette önemli bir fırsat, ama bundan istifade edebilmemiz için şartlarımızı buna hazır hale getirmemiz gerekiyor. Bu fırsat ancak sınavlardan önce hazır olarak mezun olursak bizim için gerçek bir fırsat olacaktır.” dedi.

Yünsa Personel Alımı 2013

Türkiye iş ilanları sektöründe revaçta olan özel sektör ilanlarıda yayınlanmaya devam ediyor.Son örneğini ise Sabancı holding bünyesinde faaliyet gösteren ve tekstil hammaddesi üreten Yünsa şirketinde görüyoruz.Yünsa 173 yılında Çerkezköy sanayi bölgesinde kurulmuş olup yılda 3600 ton iplik ve 12 Milyon metre kumaş kapasitesiyle faaliyetlerine devam etmektedir.Üretiminin büyük bölümünü dış pazarlara sunan Yünsa az bir bölümünü ise yutiçindeki piyasalara üretmektedir.Yünsa iş ilanlarını kariyer , personel alım siteleri ve resmi websitesi,kurumsal sitesi insan kaynakları bölümü aracılığı ile gerçekleştirmektedir.
Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret  A.Ş. 2013 yılı istihdam raporu çerçevesinde çevre mühendisi, eğitim uzmanı, iş güvenliği uzmanı, finansman uzmanı, arge mühendisi gibi 14 farklı pozisyonda  personel eleman alımı yapmaktadır.Yünsa iş ilanlarına kariyernet,yenibiris,secretcv websiteleri üzerinden ulaşabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabank Personel Alımı 2013

Bankacılık ailesinin yeni bir üyesi olan Fibabanka Fiba Group bünyesinde 2010 tarihinde faaliyete geçmiştir.Fibabanka A.Ş İstanbul başta olmak üzere Ankara,İzmir,Bursa ve Antalya şehirlerinde toplam 20 şubesi ile bireysel bankacılık ve ticari bankacılık alanlarında faaliyetlerine devam etmektedir.Gelişen ekonomi ile birlikte Fibabanka ‘da üzerine düşen misyon itibariyle bankacılık alanındaki faaliyetlerini büyütmek istemektedir.Bu nedenle hem ihtiyacını gidermek ve hemde istihdam oluşturmak amacıyla Fibabank banka personel,eleman alımı gerçekleştirecektir.Fibabank personel alımları ile ilgili ilanlara yenibiris,kariyer gibi ilan sitelerinden veya Fibabanka websitesinin insan kaynakları bölümünden ulaşabilirsiniz

SSK Gün Sayısı Sorgulama

e-Devlet hizmetleri ağını genişleten ülkemiz SSK gün sorgulama hizmetini de internet üzerinden sorgulatma kararı almıştı. Bunu yapmak için bir e-devlet şifresini zorunlu tutan uygulama, geçtiğimiz yıldan bu yana kullanılmaktadır. Bu işlemler bir e-devlet şifresini zorunlu kılmaktadır. Ancak herkesin bu şifreyi alamama gibi dertlerinden ve şikayetlerinden dolayı SSK gün sorgulama işleminde şifre uygulamasını kaldırdığını açıklamıştı. Son düzenlemeyle birlikte artık SSK gün sorgulama sadece TC kimlik numarasıyla yapılabilecek. Şifresiz SSK gün sorgulaması için bulunması gereken belgeleri şöyle sıralayabiliriz;
 • Kimlik No (TC Kimlik NO)
 • Kayıtlı bulunan il (nüfustaki iliniz)
 • Nufüs kağıdı cilt no
 • Doğum tarihi yeterli olacaktır.
Elinizdeki bu bilgilerle aşağıda verdiğimiz adresten SSK şifresiz gün sorgulama yapabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı sağlık personeli alımı 2013

2013′te 6 bin 474 sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.
Eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek.
Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla, toplam 6 bin 474 sözleşmeli sağlık personeli alınacak.
Sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla, 2013 yılında uygulanmak üzere 140 diş tabibi, 6 diyetisyen, 835 ebe, 23 eczacı, 11 fizyoterapist, 582 hemşire, 12 psikolog, 785 acil tıp teknisyeni, 64 anestezi teknisyeni, 187 laboratuvar teknisyeni, 193 röntgen teknisyeni, 239 tıbbi sekreter, 405 toplum sağlığı teknisyeni, 154 acil tıp teknikeri, 1 odyometri teknikeri, 1239 tabip ve 1598 uzman istihdam edilecek.

İller Bankasına KPSS’siz personel alımı yapılacak!

İller Bankasına KPSS’siz personel alımı yapılacak!
İller Bankası insan kaynakları yönetmeliği Resmi Gazetede yayımlandı. Personelin yüzde 2′sinde KPSS şartı aranmayacak. Haberin devamı için tıklayın…
6107 SAYILI İLLER BANKASI ANONİM ŞİRKETİ HAKKINDA KANUNDA YER ALAN HÜKÜM
Banka personelinin hizmete alınması, nitelikleri, atanma, ilerleme, yükselme, görevden alınma şekilleri, görev ve yetkileri, disiplin esasları, yükümlülükleri, unvan ve sayıları Devlet Personel Başkanlığının görüşü üzerine Yönetim Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan yönetmelik ile düzenlenir.
Yönetmeliğin tam metni için tıklayınız.
6107 sayılı Kanun metni için tıklayın.
NOT: Giriş cümlede de yazıldığı gibi personelin sadece %2′sinde KPSS şartı aranmayacak. Başvuru da bu tip sorunlar çıkmaması için yazının tamamını anlayıp hareket etmek en mantıklısıdır.  Önemle Duyurulur!

Vakıfbank Personel Alımı İş Başvurusu 2013

Vakıfbank Personel Alımı İş Başvurusu 2013
VakıfBank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, sektöre ve istihdama yönelik bazı açıklamalarda bulundu.
İşte O Açıklamalar…
2012 yılında net karlarını bir önceki yıla göre yüzde 19 artışla 1 milyar 460 milyon liraya çıkardıklarını söyleyen Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, VakıfBank’ın 2009 sonunda 545 olan şube sayısını 2012 yıl sonunda 744′e yükselttiğini ve sadece 3 yıl içerisinde şube sayısını yüzde 37 artırarak orta ölçekli bir banka boyutunda büyümeyi başardıklarını ve 2012 hedeflerine ulaştıklarını belirtti.Kredi kartı cirosundada en çok biyiyen banka olduklarını belirten kalkan ,sektördeki büyümenin yüzde 24 düzeyinde olduğunu söyledi.

VakıfBank, yeni şubelerinin önemli bir kısmını İstanbul’da hizmete açtıklarını anlatan Kalkan, ”2013 yılında, büyüme stratejisiyle doğru orantılı olarak İstanbul başta olmak üzere ülke genelinde 100′e yakın şube açmayı ve 2015 sonunda da  1.000 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.
Kalkan, artan şube sayısına paralel olarak 2012 yılında personel sayısının 13 bin 463′e yükseldiğini ve Türkiye Bankalar Birliği verilerine göre 2012 yılı bankacılık sektöründeki net istihdam artışının yüzde 26,4′ünü gerçekleştirdiklerini söyledi.
Son 3 yılda tüm bankalar arasında en fazla istihdam ve iş imkanı  sağlayan banka olduklarını vurgulayan Kalkan, ”İstihdama destek olarak nitelikli gençleri sektöre kazandırmaya ve bankacılık sektörüne yeni bir vizyon katmaya devam edeceklerini belirtti. 2013 yılındaki şubeleşme çalışmalarımıza paralel olarak 1.000 yeni istihdam ve personel eleman alımı planlıyoruz. Böylece 2015′teki 15 bin çalışan sayısına ulaşma hedefimizi de rahatlıkla aşacağımızı tahmin ediyorum” diye konuştu.
Vakıfbank Sınav Başvuruları önümüzdeki günlerde açıklanmasını beklemekteyiz.Sınava ilişkin bilgileri ve detayları personelalim.com olarak ilerleyen günlerde duyuracağız.

Odea Bank Personel Alımı İş Başvurusu Eleman Alımı İş İlanları

Odea Bank Personel Alımı İş Başvurusu Eleman Alımı İş İlanları
Türkiyede sektörel büyüklüğü her yıl  artan bankacılık sektörü , yurt içi ve yurt dışı yatırımları da ülkemize çekmeye devam ediyor.Bankacılık ailesinin en yeni üyesi olarak türkiyede yatırım yapan ve bankacılık sektöründe faaliyete geçeceğini duyuran bankalardan biri de ODEABANK . 2012 yılında almış olduğu resmi izinle ülkemizde bankacılık faaliyetlerine başlayan Odeabank 2012 yılı içinde 6 şube açmış, 2013 yılında 32 şube açma hedefiyle ilk 5 yılda şubelerinin sayısını 100 ün üzerine çıkarmak hedefindedir. Bu kapsamda artacak olan iş potansiyeli ile birlikte ihtiyacını karşılamak üzere yeni personel eleman memur alımları yapması beklenen Odeabank iş ilanlarını kariyer.net üzerinden ve resmi internet sitesinin insan kaynakları üzerinden yayınlamaktadır. Bugün 400 ün üzerinde bulunan deneyimli personeli ile faaliyetlerini sürdüren Odeabank 2013 banka iş ilanları ile resmi raporlama uzmanı ve dönemsel fraud monitoring uzmanı alımı yapmaktadır. Odeabank personel alım ilanlarına kariyer.net üzerinden üye olmak kaydıyla ulaşabilir ve online iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

TSE 34 Özürlü Personel Alımı Yapacaktır

TSE 34 Özürlü Personel Alımı Yapacaktır
GÖREV YERİ LİSANS DÜZEYİ ÖNLİSANS DÜZEYİ LİSE VE DENGİ OKUL TOPLAM
İstanbul 4 2 3 9
Ankara 2 2 1 5
İzmir 1 1 1 3
Adana 1 1 - 2
Bursa 1 - - 1
Gaziantep 1 1 - 2
Kayseri 1 1 - 2
Konya 1 1 - 2
Çorum (1), Erzurum (1), Eskişehir (1), Malatya (1), Manisa (1), Sakarya (1), Samsun (1), Trabzon (1) 8 - - 8
GENEL TOPLAM 20 9 5 34

Sınava Giriş İçin Aranan Şartlar;

 1. Türk Vatandaşı olmak.
 2. 18 yaşını bitirmiş olmak.
 3. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 4. Askerlikle ilgisi bulunmamak.
 5. En az 01/01/1973 ve sonraki tarihlerde, yani 40 yaşında olmak
 6. “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre alınmış rapora sahip olmak
 7. ÖSYM’nin 29.04.2012 tarihinde yapılan Özürlü Memur Seçme Sınavına (2012-ÖMSS) girmiş olmak yeterlidir.

Başvuru Yeri ve Şekli;

11-18 Şubat 2013 günleri arasında “İş Talep Formu”nu doldurmak suretiyle http://www.tse.org.tr web adresinden online başvuru yapılacaktır.  Posta ve bireysel başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Sınava Giriş;

Sınava girmeye hak kazanan adaylar http://www.tse.org.tr web sitesinde 1 Mart 2013 gününe kadar duyurulacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı atamaları ne zaman yapılacak?

Şubatta Atama Var mı? Bakan Açıkladı!
Çiçeği burnunda yeni Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, şubat ayında beklenen atamaların olmayacağını açıkladı.
Nabi Avcı, sorulan ”Şubat ayında açıktan atama yapılacak mı?” sorusuna, şu cevabı verdi; ”Bu soruya ‘evet’ demeyi çok isterdim. Maalesef Şubat ayında böyle bir atama söz konusu olmayacak. Daha önce ilan edilen Ağustos programına sadık kalınacak.”
Şimdi gözler Ağustos atamalarında ve ne kadar atama yapılacağında.

TKHK, sözleşmeli Uzman ve Büro Görevlisi alımı yapacak

TKHK, sözleşmeli Uzman ve Büro Görevlisi alımı yapacak
Kamu Personel istihdam ve ihtiyaç kapsamında sözleşmeli memur alımları devam ediyor.Bu kapsamda Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ilanı yayınlanmıştır.Kamu Hastaneleri Kurumu  çalışan memurlar arasından sözleşmeli olarak istihdam etmek üzere, 1.773 uzman ve 437 büro görevlisi alımı gerçekleştireceğini duyurdu.İlan a ait detaylar ve başvuru şartları aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.
T. C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU
Hukuk Müşavirliği
Sayı : 89432283-641.01/ Konu : Yönerge
Kamu hastane birliklerinde çalıştırılacak sözleşmeli uzman ve büro görevlilerinin işe alınma ve birliklere dağılımına ilişkin usûl ve esasları belirlemek maksadıyla hazırlanan, “Kamu Hastane Birliklerinde Çalıştırılacak Sözleşmeli Uzman ve Büro Görevlilerinin İşe Alınma ve Birliklere Dağılımına İlişkin Usûl ve Esaslar” hakkında Yönerge Bakanlık Makamının 14.02.2013 tarihli ve 1279 sayılı Onayı ile yürürlüğe konulmuştur.
663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 32 nci maddesinin beşinci fıkrası uyarınca uzman ve büro görevlileri ile doğrudan genel sekreterlerce sözleşme imzalanacak olup, mezkûr Yönergenin tatbikinde aşağıdaki hususlara riayet edilmesi gerekmektedir.
1) Yönerge eki EK-1 sayılı Cetvel ile her bir Kamu Hastaneleri Birliğine tahsis edilmiş bulunan uzman ve büro görevlisi sayısı belirlenmiş olup; açıktan uzman veya büro görevlisi istihdamına yönelik usûl ve esaslar bilâhare düzenleneceğinden, şu an itibarîyle tahsis edilmiş bulunan pozisyonun % 70′ ini geçmemek üzere sadece Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak istihdam edilmekte bulunanlar ile sözleşme imzalanması cihetine gidilecektir.
2) Sözleşme imzalanabilecek pozisyon sayısının belirlenmesinde 0,5 ve üstü küsüratlar tama iblâğ olunacaktır.
Örnek 1:
Tahsis edilen uzman pozisyonu: 25
Kullanılabilecek uzman pozisyonu: 25X70/100= 17,5
Kullanılabilecek uzman pozisyonu: 18
Örnek 2:
Tahsis edilen uzman pozisyonu: 19

Kullanılabilecek uzman pozisyonu: 19X70/100= 13,3
Kullanılabilecek uzman pozisyonu: 13
3) Sözleşme imzalanacak uzman ve büro görevlilerinin tespitinde birliğin bulunduğu ilde ve Sağlık Bakanlığı ile bağlı kuruluşları kadrolarında görev yapan personele öncelik tanınmasının ve ancak gerçekten de hizmetine ihtiyaç duyulacak özellikli branş ve meslek gruplarının bulunması halinde diğer Kamu kurum ve kuruluş kadrolarında memur olarak istihdam olunanlar ile sözleşme imzalanması yoluna gidilmesinin hizmet gereklerine daha uygun olacağı hususu ilgili genel sekreterlerce değerlendirilecektir.
4) Mezkûr Yönergenin 10 uncu maddesi ile sözleşme sürelerinin iki yıldan dört yıla kadar olabileceği yönünde düzenleme yapılmış olup, ilk sözleşmeler iki yıl süreli olarak akdedilecektir.
5) 663 sayılı Kanunu Hükmünde Kararnamenin 32 nci maddesinin altıncı fıkrası ile, “Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak istihdam edilenlerden uygun niteliklere sahip olanlar, kendilerinin isteği ve kurumlarının muvafakati ile ekli (II) sayılı cetvelde belirtilen pozisyonlarda sözleşmeli statüde istihdam edilebilir. Bu şekilde istihdam edilenler kurumlarından aylıksız izinli sayılır. Söz konusu personel aylıksız izinli sayıldıkları kadro unvanları dikkate alınmak suretiyle 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine tabi olmaya devam ederler. Bu görevlerde geçen hizmetleri kazanılmış hak aylık ve derecelerinde değerlendirilir. Sözleşmeleri herhangi bir surette sona eren personel, bir ay içinde kurumuna müracaatı halinde, kurumunca bir ay içinde kadrosuna atanır. ” hükmüne yer verilmiştir.
Bilindiği üzere; Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları kadrolannda görev yapan ve kendileri ile sözleşme imzalanan personelin sözleşme tarihi itibarîyle ve sözleşme süresi ile sınırlı olmak üzere aylıksız izinli sayılmaları hususu Bakanlık Makamının 30.10.2012 tarihli ve 63574 sayılı Onayı ile uygun görülmüş ve Kurumumuzun 2012/36 sayılı Genelgesi ile bu durumda bulunanların aylıksız izinli sayılmalarına ilişkin ayrıca bir onay alınmayacağı ve ÇKYS modülü üzerinden gerekli kayıt işlemlerinin ilgili birimlerce yapılacağı belirtilmiştir.
Bu meyânda; kadroları Bakanlığımız ve bağlı kuruluşlarında bulunan personele ilişkin olarak tesis edilecek işlemlerde 2012/36 sayılı Genelge hükümleri çerçevesinde hareket edilecek; diğer Kamu kurum ve kuruluş kadrolannda bulunanlara ilişkin muvafakat işlemleri ise Kurumumuz tarafından yürütüleceğinden, bu hususa ilişkin genel sekreterlik talepleri doğrudan Kurumumuza intikâl ettirilecektir.
6) 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 33 üncü maddesinin sekizinci fıkrası ile Devlet hizmeti yükümlülerinin ne suretle sözleşme imzalayabilecekleri hususuna açıklık getirilmiş olup, bu fıkra hükmünden hareketle; büyükşehir statüsünde bulunan iller hariç olmak üzere, sadece diğer illerde birliğin bulunduğu il merkezindeki sağlık kurumlarına atanmış olan Devlet hizmeti yükümlüleri ile uzmanlık sözleşmesi imzalanabilecektir.
Bilgilerini ve işaret olunan hususlar çerçevesinde gereğini rica ederim.
Kurum Başkanı

Bankalar 8 bin 500 Personel Alımı Yapacak

Bankalar 8 bin 500 Personel Alımı Yapacak!
Dünyanın krizle boğuştuğu bir dönemde Türkiye 2013′te toplam 8 Bin 500 personel alımı yapacak. 13 banka 502 yeni şube açıp 8 bin 490 kişiye iş imkanı yaratacak. Finansbank, Denizbank ve Garanti istihdam artışında başı çekecek…
Akşam gazetesinden Ayfer Arslan’ın haberine göre bankalar bir yandan teknolojinin gelişimine alternatif dağıtım kanallarına ağırlık verirken,  bir taraftan da şubeleşme stratejisine ağırlık veriyor. Türk bankacılık sektöründe faaliyet gösteren 13 banka 2013 yılında 502 yeni şube açıp yaklaşık 8 bin 490 kişiye istihdam yaratmayı hedefliyor.
Türkiye Bankalar Birliği’nin verilerine göre 2012 yılının ilk dokuz ayında 48 banka 277 adet yeni şube açıp yaklaşık 3 bin kişiye istihdam imkanı sağladı. Son verilere göre şu anda 48 bankanın toplam şube sayısı 10 bin 111, personel sayısı ise 184 bin 332 kişiye yükseldi.
DENİZBANK ATAKTA 
2012 yılında yeni personel alımında en atak bankalardan biri Denizbank. 35 yeni şube ile 1.000 personel planlarken, Finansbank’ın 2013 stratejisi de oldukça iddialı; Finansbank, 70 şube açıp 1.500 kişiyi işe alacak.
3 yıl içinde 150 şube hedefi
Anadolubank Genel Müdürü Gökhan Günay, 2013′ün faiz hadlerinin düştüğü, büyümede bir miktar iç talebin canlanacağı bir yıl olacağını söyledi. 2013′te 15 ila 20 yeni şube açarak 300′e yakın yeni personel alacaklarını belirten Günay, bu yılı 115-200 şube arasnda kapatarak şube ağını genişletmeye devam edeceklerini ifade etti. Günay, ’3 yıl içinde 150 şubeye ulaşma planıyla ölçeğimizi büyütmenin ilk adımlarını atacağız’ diye konuştu.
DENİZBANK’ta Hedef 30-35 yeni şube açmak
Genel Müdür Ergun Özen, 2013 yılında hem dijital kanallara hem de şubeleşmeye yatırım yapmaya devam edeceklerini açıkladı. Özen, ” Bütçeyi finalize edemedik ama 800 ila 1000 arasında personel alıp, 30-35 civarında şube açarız’ dedi.
1.370 yeni ‘DENİZ’ci alınacak
Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, “2013′te 1370 yeni çalışan istihdam etmeyi, yurtiçi ve yurtdışında toplam 46 yeni şube açmayı planlıyoruz’ dedi.
FinansBank’tan 1.500 kişilik yeni istihdam
Genel Müdür Temel Güzeloğlu, ’2012 yıl sonuna dek, şube adedimizi yaklaşık 40 açılışla artırmayı ve bu yolla 300 kişiye daha istihdam sağlamayı planlıyoruz. 2013 yılı planlarımız ise, yaklaşık 70 yeni şubenin faaliyete geçmesini öngörüyor.’ diye konuştu.
Akbank Geçen yıl 60 şube açtı bu yıl 50 şube hedefledi
Genel Müdür Hakan Binbaşgil, “2012′de 1000 arkadaş Akbank’a katıldı.  Yaklaşık 60 şube açtık. 2013 yılında da 40-50 şube açarız diye tahmin ediyoruz.’ dediği öğrenildi.

Yemeksepeti Personel Alımı Eleman Alımı

Yemeksepeti Personel Alımı Eleman Alımı
Son yıllarda artık bir çok ihtiyacımızı internet üzerinden gideriyoruz.Ürünlerin ve hizmetlerin çok çeşitli olmasıyla birlikte iyi bir secici olmak,güven duymak,kaliteli hizmet gibi kavramlar bize yol gösterici olmaya başladı.
İnternetten restourantları birleştiren,ziyaretçilerin istedikleri yerden sipariş vermelerini sağlayan yemeksepeti , bünyesinde çalıştırmak ve istihdam edilmek üzere çalışma arkadaşları arıyor. Personel eleman alımı ilanlarına yenibiris,kariyer veya yemeksepeti insankaynakları adreslerinden ulaşabilirsiniz.
Organizasyon olarak yemeksepeti yaş ortalaması 25, ve %80 den fazlası yükseköğrenim görmüş bir kadroya sahip.  Yemeksepeti.com’da Ürün Yönetimi ve İş Geliştirme, Restoran İlişkileri – Satış, Telesatış, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Pazarlaması, Bilgi Teknolojileri, Yazılım Geliştirme, İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim, Muhasebe ve Cari Hesap Yönetimi, ve Müşteri Hizmetleri ve Operasyon alanlarında çeşitli kariyer olanakları olduğu gibi yurtdışı yatırımlar sayesinde uluslararası deneyim fırsatları da yakalamak mümkün.
Yapılan tüm başvuruları dikkate alıp, uygun pozisyonlar için değerlendirip ayrıca lise ve üniversite öğrencilerine de sık sık staj fırsatları yaratan bir organizasyon olarak potansiyel çalışanlarda aradığımız ortak özellikler internet ve teknoloji konularına ilgi, sosyal uyum ve takım çalışmasına yatkın olmak, en önemlisi de kişisel olarak fark yaratmak için istekli ve bunun için çalışmaya hazır olmak.

AnadoluBank Personel Alımı İş başvurusu

AnadoluBank Personel Alımı İş başvurusu
AnadoluBank A.Ş Teftiş Kurulu Başkanlığında görevlendirmek üzere Müfettiş Yardımcıları ve Bilgi Teknolojileri Denetçi Yardımcıları göreviyle personel alımı yapacağını  duyurdu.

Müfettiş Yardımcılarının;

en az 4 yıllık Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, Fen edebiyat Fakültelerinin Bankacılık ve Sigorrtacılık  ölümleri ya da ekonomi mezunu olma şartı konulmuştur.

Teknik Denetçi Yardımcılarının;

En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin; Mühendislik, Fen Edebiyat Fakültelerinin Matematik ve fizik bölümleri  ne Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünden ya da aynı bölümlerin yüksek lisansını tamamlamış olma şartı konulmuştur. Sınavla alınacak adayların en az iyi derecede ingilizce bilmeleri gerekmektedir. Öğrenmeye ve gelişmeye açık olma şartı konulan ve kendine güvenen adayların sağlık durumları yurdun her yanına gitme engeli koymayacak adayların başvurmaları istenmektedir. Müfettiş yardımcılığı Sınav Konuları Şunlardır; İngilizce, Genel Kültür, Genel yetenek, Bilim konuları. Teknik Denetçi adaylarına Sorulacak Soruların Konuları Şunlardır; İngilizce, Genel Kültür, Genel Yetenek,Bilgisayarla ilgili teknolojik bilgi kültürüne dair sorular sorulacaktır. NOT: Erkek adaylarından askerlik durumunu yapma şartı konulmuştur. AnadoluBank personel alımına başvurmak için tıklayın!

Sinpaş Personel Alımı Eleman Alımı İş Başvurusu

Sinpaş Personel Alımı Eleman Alımı İş Başvurusu
1974 Yılında Ankarada Kurulan Sinpaş kurulduğundan  beri istikrarlı bir şekilde büyümesini devam ettirmeye devam ediyor.Sinpaş grubu yapı seramik ahşap ve maden sektörlerinde ciddi yatırımlar yapmıştır.Vizyonunda geleceğe dair yaşam alanları sunmak olan sinpaş ,sektörde lider olmak için çalışmalarını hızla sürdürüyor.
Sinpaş bünyesinde çalıştırmak ve istihdam sağlamak amacıyla personel eleman inşaat mühendisi,mimar,elektrikçi,topoğraf sekreter vb.pozisyonlarda alımlar gerçekleştircektir.Sinpaş bünyesinde çalışmak isteyen ziyaretçilerimiz iş başvurularını yenibiriş , kariyer veya sinpaş insan kaynakları bölümünden gerçekleştirebilirsiniz.
Sinpaş Misyonu :
“Ana hedefimiz, başarılarımızı sürekli kılmak ve uzun vadeye taşımaktır. Şirketimiz bu yolda gerekli olan değişime, hızla uyum sağlayan bir yapıya sahiptir. Koşullar ne olursa olsun ana prensiplerimiz olan kaliteli ürün ve hizmet politikamızdan, dürüst kimliğimizden asla taviz vermeyerek, müşteri memnuniyetini temel unsur olarak benimsemekteyiz.”

İnfaz Koruma Memuru Alımı – 2013

Jandarma’nın, ceza infaz kurumlarının dış güvenlik hizmetlerini Adalet Bakanlığı’na devretmesi durumunda 29 bin 121 kadro ihdas edilecek.
Ceza infaz kurumlarının dış güvenlik hizmetlerinin, Jandarma Genel Komutanlığı’ndan, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne devrini öngören kanun tasarısı, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.
Tasarıyla Adalet Bakanlığı merkez teşkilatında 126, taşra teşkilatında ise 25 bini infaz koruma memuru olmak üzere 28 bin 995 kadro ihdas edilecek.
Ceza infaz kurumlarındaki hükümlülerin ziyaretçileriyle görüşmeleri kayıt edilebilecek. Kayıt işlemlerinin usul ve esasları yönetmelikle belirlenecek.
Ceza infaz kurumlarının dış güvenlik hizmetlerinin, Jandarma Genel Komutanlığı’ndan, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne devri, kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren en geç 5 yıl içinde aşamalı olarak gerçekleşecek.
İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yürütülmekte olan dış güvenlik hizmetlerinin Adalet Bakanlığı’na devir işlemleri sonuçlanıncaya kadar, devri yapılmayan kurumlarda dış güvenlik hizmetleri Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yerine getirilecek.

Genpa Personel Alımı İş Başvurusu

Genpa Personel Alımı İş Başvurusu
Türkiye’nin elektronik,kimya,enerji,inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren sayılı firmalarından biri olan Erdem holding 1978 yılında ticari faaliyetlerine başlamıştır.Kuruluşundan günümüze Dr Zeynel Abidin Erdem liderliğinde sınai ürünlerin pazarlamasını devam ettirmektedir.Faaliyet gösterdiği alanlar, pazarlama, telekomünikasyon, kimya, enerji, inşaat ve yapı malzemeleri, sigortacılık, taşımacılık, turizm ve sosyal hizmetler olarak bilinmektedir.
Türkiyede GSM sektöründeki bilinilirliği ile şirketin çekirdeğini oluşturan GENPA lı Erdem Holding günümüzde 21 şirket ve bir vakıfla faaliyetlerine devam etmektedir.
Erdem Holding bünyesinde faaliyelerine devam eden GENPA gelişen telekominikasyon sektörü ve ekonomiye bağlı olarak yatırımlarına devam ediyor.Bu yatırımlarla birlikte oluşan personel ,eleman boşluğunu doldurmak amacıyla personel istihdam etmeye devam ediyor.Genpa GSM Teknisyeni , satış danışmanları, uzmanlar, çağrı merkezi personelleri, vb pozisyonlarda bünyesinde çalışacak personeller aramaktadır.Sizde Genpa bünyesinde çalışmak istiyorsanız yenibiris,kariyer net veya  aşağıdaki linkten genel iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI PERSONEL ALIMI

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI PERSONEL ALIMI
Jandarma genel komutanlığı Personel İhtiyacını karşılamak amacıyla , Subay Pozisyonlarına Sınav yöntemiyle sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.Sınav ve alımla ilgili tüm detaylar aşağıda siz ziyaretçilerimizin bilgisine sunulmuştur.
JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI PERSONEL ALIMI DUYURUSU VE DETAYLAR…
GENELKURMAY BAŞKANLIĞI ,Jandarma Genel Komutanlığının Muvazzaf/Sözleşmeli Subay ihtiyacını karşılamak amacıyla en az 4 yıl süreli lisans
-
programlarından mezun ya da kayıt tarihinden önce mezun olabilecek durumda olanlardan sınavla aşağıda belirtilen sınıflarda
-
muvazzaf/sözleşmeli subay statüsünde erkek/bayan personel alınacaktır.
-
Alım yapılacak sınıflar ise şöyle..
SÖZLEŞMELİ SUBAY

MUVAZZAF SUBAY
SINIF CİNSİYET KONTENJAN SINIF CİNSİYET KONTENJAN
JANDARMA E 174 DİŞ TABİBİ E/B 2
MUHABERE E 6 TABİB E/B 2
İSTİHKAM E 3 SAĞLIK E/B 1
BAKIM E 3 MÜHENDİS (inşaat) E 2
İKMAL E 3 MÜHENDİS (BİLGİ SİSTEMLERİ) E/B 10
MALİYE E 1 PSİKOLOJİ E/B 3
PERSONEL E 10 BEDEN EĞİTİMİ E 8
MÜHENDİS (BİLGİ SİSTEMLERİ) E/B 3 HUKUK E/B 10
MÜHENDİS (İNŞAAT) E 2 İSPANYOLCA E/B 1
ECZACI E/B 1 İNGİLİZCE E/B 10BİLGİSAYAR/ BİLGİ ve BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ E/B 6İNKILAP TARİHİ E/B 6İNSAN HAKLARI E/B 6TÜRK DİLİ E/B 4DAVRANIŞ BİLİMLERİ E/B 5İSTATİSTİK E/B 3KRİMİNOLOJİ E/B 3KRİMİNALİSTİK E/B 9İTALYANCA E/B 1FRANSIZCA E/B 1HALKLA İLİŞKİLER E/B 4
1. BAŞVURU ŞARTLARI:
a. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
b. Muvazzaf subay adayları için Fakülte ve Yüksek Okullar Askerî Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara Ait Yönetmeliğin 25 ve 26′ncı maddelerinde düzenlenmiş olan “En az 4 yıl süreli fakülte ve yüksek okulları kendi nam ve hesabına bitirenler ile yedek subaylık hizmetini yaptıkları sırada muvazzaf subay olmak üzere müracaat edenlerde aranacak nitelikleri taşımak.”
c. Sözleşmeli subay adayları için 4678 sayılı TSK’da istihdam Edilecek Sözleşmeli Subay ve Astsubaylar Hakkında kanun ve Sözleşmeli Subay ve Astsubay Yönetmeliği’nin 6′ncı maddesinde düzenlenmiş olan “Sözleşmeli subay adaylarında aranacak nitelikleri taşımak.”
ç. Tabip ve Diş Tabibi sınıfına başvuracak adaylardan devlet hizmeti yükümlülüğü olanlar için Sağlık Bakanlığının olumlu görüşünü almış olmak,
d. Öğretim elemanına başvuran adaylar için pedagojik formasyon aranmayacaktır.
e. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
f. Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlardan birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi;
(1) Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ile zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, yalan tanıklık, yalan yere yemin, suç uydurma, cinsel saldırı, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, fuhuş, gayri tabii mukarenet, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar ile kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma! devlet sırlarını açığa vurma suçlarından birisinden,
(2) Firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat ve isyan suçlarından,
(3) 22.05.1930 tarihli ve 1632 Sayılı Askerî Ceza Kanununun 148′inci maddesinde belirtilen suçlardan birisinden mahkûm olmamak,
g. Daha önceden çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından ahlâk veya disipline aykırı bir nedenle çıkarılmamış olmak,
ğ. Herhangi bir siyasi partiye üye olmamak, siyasi parti organları veya bağlı kuruluşlarında görev yapmamış olmak,
h. içişleri Bakanlığını sorumluluk ve yükümlülük altına sokacak herhangi bif kamu veya özel kuruluşa karşı hizmet yükümlülüğü ile tazminat borcu olmamak ve kazandığı mesleki sıfatı nedeniyle ileride sınıf değişikliği isteğinde bulunmayacağını taahhüt etmek,
ı. Hakkında yedek subay olamaz kararı bulunmamak,
i. Bakaya, yoklama kaçağı veya saklı olarak aranmamak veya bu suçlardan yargılanıyor olmamak, soruşturma altında olmamak veya para cezasına çevrilse dahi bu suçlardan ceza almamış olmak,
2. BAŞVURU ZAMANI VE ŞEKLİ :
Adaylar 04 Mart – 29 Mart 2013 tarihleri arasında, www.jandarma.tsk.tr internet adresinden Personel/Öğrenci Alımı sayfasına girerek başvuru işlemlerini yapabileceklerdir. Başvurular için herhangi bir ücret alınmamaktadır.
3. SINAVLARIN TARİHİ YERİ VE ŞEKLİ:
a. Sınavların birinci aşamasını oluşturan yazılı sınav 27 Nisan 2013 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Sınav merkezi, saati ve sınav ile ilgili diğer açıklayıcı bilgiler 12 Nisan 2013 tarihine kadar sadece www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanacak, adaylara ayrıca yazılı bir bildirimde bulunulmayacaktır.
b. Öğretim Elemanı branşında başvuru yapan adaylardan www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanan yabancı dil yeterlilik notuna sahip olmayan adaylara 25 Mayıs 2013 tarihinde yabancı dil sınavı yapılacaktır.
b. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar; Jandarma Eğitim Komutanlığı/Jandarma Okullar Komutanlığı Beytepe/ANKARA’da yapılacak olan Ön Sağlık Muayene, Fizikî Kabiliyet Değerlendirme Testi ve Mülakat sınavlarına alınacaklardır.
4. ÖN SAĞLIK MUAYENE
: Adayların genel fizikî görünümü, yaş, boy uzunluğu, vücut ağırlığı, renk körlüğü, düztabanlık, ağız, çene ve diş yapısı vb. sağlıkla ilgili gerekli ön koşulları taşıyıp taşımadığı kontrol edilerek, ön sağlık muayenesi yapılacaktır Gerekli nitelikleri taşımayan adaylar elenecektir.
5. FİZİKİ KABİLİYET DEĞERLENDİRME TESTİ:
Adayların Fiziki Kabiliyet Değerlendirme Testinde başarılı olabilmeleri için aşağıdaki tabloda gösterilen standartlara ulaşmaları gerekmektedir.
6. MÜLAKAT :
Mülakat komisyonunca adayla yapılacak görüşmede; adayın duygu ve düşüncelerini söz ile ifade edebilme yeteneği, dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özürleri ile askerlik mesleğinin gerektirdiği psikolojik sağlamlık ve ruh haline sahip olup olmadığı vb. özellikler değerlendirilecektir. Gerekli nitelikleri taşımayan adaylar elenecektir.
7.SINAV SONUÇLARI VE DUYURULAR:
a. Yazılı sınav sonuçları 10 Mayıs 2013 ayında www.jandarma.tsk.tr internet adresinde ilan edilecektir.
b. Mülakat sonuçları www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanacak olup sonuçların ne zaman yayımlanacağına ilişkin olarak adaylara mülakat aşamasında açıklama yapılacaktır.
8.İLETİŞİM :
Jandarma Okullar Komutanlığı insan Kaynakları Seçme ve Değerlendirme Merkezi Beytepe/ANKARA
Tel: (0312) 464 51 15 -(0312) 456 31 33
internet Adresi: www.jandarma.tsk.tr